HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Re:Re: Reaktywacja czy też falstart? 2014/10/21 23:24 #419308

Gawron___m napisał: Twoim zdaniem lepiej wydac pieniadze placac za chleb 230zl niz aby "lezaly bezproduktywnie"?No to szacunek,jak rozumiesz kapitalizm .

Aby powstały kapitały a przy nich kapitaliści mogący inwestować w różne rzeczy czy w Tonsil czy w swoje przyjemności, choć to już nie jest inwestycja tylko wydatki na konsumpcje to pieniądz musi być cały czas w obrocie. Czyli jedni odbierają drugim, a drudzy trzecim, a trzeci czwartym. Ja sprzedaje swoje obrazki, a zatrudniam glazurnika, on pracuje u mnie i kupuje za to sobie narzędzia. Nie ma znaczenia czym jakim sposobem, jakimi narzędziami odbierane są pieniądze jednym przez drugich. Nie ma znaczenia ile coś nominalnie kosztuje bo w kapitalizmie nie jest o wypadkowa kosztów. Ważne aby były pieniądze odbierane. Czy to drogimi zegarkami, czy podstawkami pod kable czy kawiorem czy jabłkami po 3 zl w sklepie za rogiem gdy rolnik na skupie dostaje 10 gr, czy kolumnami za które końcowy konsument płaci 3-4 kzł a wytwórstwo ich w Chinach w wielkiej serii nie kosztuje więcej niż 200$ za parę. Krążący pieniądz rozwija ludzkość. Są też tacy co z chleb zapłacą nawet 300zl i to dzień w dzień jeśli ich przekonasz, że bez tego chleba żyć nie mogą albo z nim będą żyć dużo lepiej albo i dłużej :)
. Łooot i tyle ode mnie. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

robin102
Ostatnia edycja: przez robin102.

Re:Re: Reaktywacja czy też falstart? 2014/10/21 23:40 #419309

Tamte marki raczej się nie odrodzą, a to z prostej przyczyny - lejemy na nie ciepłym moczem. Inna sprawa że obecne produkty firm które próbują się odrodzić jak Tonsil czy Unitra nie bardzo bronią się "jakością". Cudzysłów jest tu zamierzony ponieważ nie mam tu na myśli tej faktycznej jakości tylko tą postrzeganą. Kolumny Tonsila kupiłbym co najwyżej do kina domowego ale do stereo musiałbym mieć pewność, że ich przetworniki są przynajmniej na podobnym poziomie jak np. Scan-Speak, co, za wysoka półka ?, no to chociaż Eaton, Herz, czy Visaton. A jak to sprawdzić skoro testów nie ma, bo Tonsil jakby się obawiał, że może być wpadka i zaliczy deski zanim właściwie wyszedł na ring. Zrobili wypasiona kolumnę - fajnie ale czy pokazali ją na wystawach na świecie ? Na polskim popycie ten projekt upadnie. Świadomi i majętni audiofile wiedzą jak wygląda konkurencja, a starsi fani polskiego hi-fi są zapatrzeni w sprzęt z lat swojej młodości i nie wymienią go na nowy z przyczyn mentalnych albo finansowych. A może Tonsil jako podwykonawca dla innych marek ?- finansowo to się może opłacać ale prestiż to żaden i chyba nie o taki rozwój i obecność tej czy jakiejkolwiek z innych polskich dawnych marek nam chodzi bo nawet Chińczycy odchodzą powoli od tego modelu.

Diora - nazwa wykupiona, a pod nazwą tłucze się daleko wschodnie gotowe produkty do których tylko dokleja się etykietkę, testów nie ma, sprzedaży w sklepach z hajfajem nie ma, można se kupić co najwyżej przez stronę bo nawet na allegro nie ma poza jakimiś głośnikami.
allegro.pl/sprzet-audio-dla-domu-11?buyN...ora&bmatch=s0-e-1021

Chyba jedynie Fonika z tego jakoś wyjdzie bo ma odpowiedni zespół ludzi - pasjonatów, wsparcie finansowe i bardzo dobry i ładny produkt który wstrzelił się w koniunkturę na powrót winyla. Ale oczywiście nie rozwinie się w kombinat gramofonowy co wcale nie jest takie znowu potrzebne. Ważne żeby w małym gronie mogli tworzyć wysokiej jakości i unikalne rzeczy, sprzedawać je po całym świecie i spokojnie z tego żyć.

Podobały mi się bardzo projekty Radmora/Radicona - Amplifikator w wersjach S i G były absolutnie fantastyczne zarówno pod względem estetyki jak i wartości materiałowej. Brzmieniowo też bronił się nieźle. Za granicą w ślad za bardzo ciekawym i odważnym projektem cena powinna wynosić "na dzień dobry" dwa razy tyle, powinno chwycić, ale Amplifikatora już nie ma, czego nie rozumiem bo przecież nadal istnieje i ma się całkiem nieźle np. Baltlab. Podobna konstrukcja, podobne ceny - czy zawiódł tylko marketing ? A może nie było szans na sprzedaż na tzw. "zachodzie" bo tam tak samo leją na polskie produkty jak u nas ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:Re: Reaktywacja czy też falstart? 2014/10/22 08:53 #419311

Jeszcze nieco o Unitrze. Fajnie że jest reaktywacja, lampowy piecyk (mimo tego że to gotowiec kupiony gdzieś w świecie), garść słuchawek i te ... uchwyty do telewizorów, ale na litość boską dlaczego na każdym kroku muszą w taki "barejowski" sposób odwoływać się do wcale nie fajnej historii. Młode pokolenia nie czuje tego klimatu, nie ma sentymentu, oni nawet nie łapią tekstów z komedii, dla kogo więc jest kampania reklamowa i promocja słuchawek dousznych ? Tylko młodzi kupują masowo takie słuchawki i tylko dzięki tej grupie mogą w tym segmencie odnieść jakiś sukces. "Edwardów" nie sprzeda się na tyle dużo żeby uciągnąć finansowo całą firmę, a uchwyty to "se" ludzie kupują w supermarkecie razem z telewizorem więc bez obecności tam Unitry gówno sprzedadzą.

Nie rozumiem czemu nie odświeżyli kilku najlepszych i kultowych wzmacniaczy (np.WSH205) dobrali nowoczesne i dostępne komponenty, nieco odnowili projekt wizualnie i nie zlecili dobrej fabryce w Chinach montażu. Wyszło by z tego coś podobnego do serii Yamahy np. A-S3000 w cenach od 2500-4000 zł i było by cudnie. W zamian za to mamy paskudne wyglądające słuchawki SN-50 grające na sentymentach.
No i jak to wygląda ? Jak gówno w lesie !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Reaktywacja czy też falstart? 2014/10/22 08:59 #419312

Niestety nasza narodowa mentalność oraz nowopolski kapitalizm rozumiany a'la robin102 raczej nie pozwolą jeszcze długo na zaistnienie polskiego produktu audio na światowej scenie.
Z jednej strony w dupiemające podejście menadżerów dużych firm do ubocznej produkcji pomimo potencjału => Radmor , z drugiej wywalona w kosmos cena za parahajendy w stylu Tonsilu , który już obrósł legendą PEERELowskiego brzmienia i jakości wielbionej jeszcze tylko prze RADUL'a i dico polo remizowych imprezowiczów...
Po środku nie mogące się pozbierać bez realiów lat 80 , kiedy sprzedawało się wszystko zakłady typu Unitra czy Diora/
Gdzieś na marginesie pola bitwy pojawiają sie manufaktury ze swoimi produktami => jedne promowane przez kolegów z Krakowa inne mniej bo w krajowym śwatku audio poza Krakowem już takiej więzi i lokalnego patriotyzmu nie ma :)
Na drugim krańcu jest Warszawka i jej Grójcowy model VIP'ostwa i światowego biznesu B)
Gdzieś tam jeszcze działa Amplifon i kilka innych mniej rozdmuchanych firemek produkujących dobre rzeczy.
Niektóre unicestwiły się same za sprawa ich właścicieli => najlepszy przykład Struss , dobre produkty ale ludzie sobie żarty stroili że trzeba uważać z zakupem bo nie wiadomo za co i kiedy właściciel i konstruktor zagrozi sprawą w sądzie...
Kabloszamani dymają ludzi wkładając w wąż ogrodowy druciki ubierając to w światowe oploty i... cenę.
Skąd więc ma pojawić się zaufanie do produktu z nad Wisły?
Czy ktoś z Was prócz amplifikacji Marton może mi pokazać faktycznie niegarażowy , gotowy produkt , który można pokazać światu?
Taki seryjnie powtarzalny o akceptowalnym poziomie obudowy a przede wszystkim dźwięku/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo
Ostatnia edycja: przez Patrick.

Reaktywacja czy też falstart? 2014/10/22 15:18 #419318

Może by się coś znalazło.
www.hifi.pl/przewodnik/pl-produkcja.php

O niektórych słyszałem, lub nawet widziałem np. AbyssSound, AVcon ale pierwsze słyszę o np. ElinsAudio.

A tu chyba Unitrowski Edward ale w innym "futerale" - www.phonograph.pl/Nasze-produkty/

No nie da się ukryć że robimy w Polsce to co łatwiejsze do wyprodukowania - kable i kolumny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Reaktywacja czy też falstart? 2014/10/22 15:42 #419319

John 1.5 V napisał: Może by się coś znalazło.
www.hifi.pl/przewodnik/pl-produkcja.php


Przeglądnąłem listę i...jedyną firma z wymienionych na światowym poziomie jest AUDIOPHILAR bo o JTL słuch niestety zaginął.
Baltlab na polski rynek jest OK ale w kontekście ceny są konkurenci , którzy proponują więcej i taniej.
Amplifon , brzmieniowo (w kontekście lampy , która z założenia jest ułomna ale przyjemna w odbiorze B) ) jest bardzo dobra ale do świata potrzeba zdecydowanie więcej.
Reszta to...sorry poprawiacze prądu i inne czarodziejstwa do "tjuningu" poza tym lista już trochę nieaktualna jest...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Reaktywacja czy też falstart? 2014/10/22 19:41 #419321

  • dot
  • dot Avatar
  • Gość
  • Gość

rozumiany a'la rabin102


Patrick z laski swojej, jest tu wolność jak w swym domku, jak już musisz używaj jakiejś inteligentniejszej formy szczypania się po udach...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Reaktywacja czy też falstart? 2014/10/22 22:07 #419325

Nie traktowałem mojej wypowiedzi jako uszczypliwości jedynie wyraziłem swoje zdanie na temat sprawy poprez pryzmat rozumowania kapitalizmu jaki łaskawie raczył przestawić robin102 w kontekście sukcesów polskiej branży audio. Przecież nie napisałem niczego za robina102 tym bardziej z jego konta na frum i prawdę mówiąc nie bardzo wiem o co chodzi... :huh:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Reaktywacja czy też falstart? 2014/10/22 22:47 #419326

Patrick napisał: Przecież nie napisałem niczego za robina102 tym bardziej z jego konta na frum i prawdę mówiąc nie bardzo wiem o co chodzi... :huh:


Zapewne o rAbina

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hi-Fi i Muzyka
Muzyka łagodzi obyczaje, ale nic tak nie rozpala emocji, jak sprzęt służący do jej odtwarzania.

Reaktywacja czy też falstart? 2014/10/22 23:50 #419327

O , tego nie zauważyłem i to kolejny argument za tym żeby przestać używać urządzeń "myślących" za piszącego co chce napisać (!)
Android sam wstawia w akapit "właściwe" słowo => zamiast robin bardziej akuratne w tym wypadku elektronicznemu móżdżkowi było rabin.
Cóż nie było to moim zamiarem ale jak widać "ubodło" silnie kogoś z czytających lub Moderator jest bardzo poprawny politycznie oraz społecznie i zwrócił na incydent uwagę.
Oczywiście można by w tym miejscu rozważać czy to też nie objaw jakiegoś anty albo fobii etc. ale lepiej już sprawę zostawić bo jeszcze bardziej się zagmatwa... B)
Już edytuje niefortunne działanie edytora tekstu w moim telefonie i zmieniam na poprawny nick autora wypowiedzi do której się powyżej odniosłem.
Redaktorze , bardzo dziękuję za naprowadzenie na właściwy powód reakcji Moderacji.

PS. muszę się jednak przyznać ze będzie mnie dręczyć jedna rzecz , mianowicie czy reakcja DOT'a była spontaniczna czy...poskarżył się urażony robin.
Kwestia niby błaha ale z drugiej strony... B)
Mam swojego faworyta ale nie chcę ujawniać szczegółów :evil:

PPS. Wracając do tematu wczoraj dostałem w prezencie od znajomego , który szczęśliwie opuszczał na stałe Lubiński zaścianek amplituner Radmor 5100. Sprzęt w fabrycznym pudełku przeleżał jako pamiątka po Ojcu znajomego 18 lat , podłączony do sieci zagrał od razu i to jak zagrał. Gdyby Radmor dzisiaj zaproponował podobne urządzenie w kontekście brzmienia i niezawodności oraz wzornictwa to wszystkie mainstream'owe plastikowe gówna poszłyby do domu ale pewnie nikomu by się to nie kalkulowało... :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo
Ostatnia edycja: przez Patrick.

Reaktywacja czy też falstart? 2014/10/23 15:23 #419332

  • dot
  • dot Avatar
  • Gość
  • Gość
Nie mam w zwyczaju tłumaczenia się Patricku ;) Zaufaj mi poprawny to ja nie jestem, a już politycznie to nawet nie próbuj :evil:

Wiadomo nie od dziś, że was 2 darzy się specjalną i specyficzną miłością :silly: nie mam nic przeciwko "wojenkom" słownym o ile są na wysokim poziomie (jak już wspominałem) ;)

np. Patrick robi herbatę na wodzie po pierogach, Robin zakłada czepek na siłownię :pinch:

ale też nie sprowadzajmy rozmów do poziomu bruku. Szanujmy się nawzajem albo ignorujmy...

ps. tłumaczą się podobno tylko winni :P
pps. dochodzenia nie będzie, sprawa umorzona z urzędu...
ppps. skargi/zażalenia/złote myśli zapisujcie w Społemie w specjalnie do tego przygotowanym zeszycie, ja będe sprawiedliwy po mojemu :evil: Ban dla przysyłającego za zawracanie gitary :) Fair enough?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez dot.

Reaktywacja czy też falstart? 2014/10/23 16:38 #419333

dot napisał: poprawny to ja nie jestem


Oj jesteś, jesteś, pod względem sawruławiwru to nawet hiperpoprawny:
dot je kisiel nożem i widelcem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hi-Fi i Muzyka
Muzyka łagodzi obyczaje, ale nic tak nie rozpala emocji, jak sprzęt służący do jej odtwarzania.

Reaktywacja czy też falstart? 2014/10/23 16:53 #419334

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Zwoliński napisał: (..)
dot je kisiel nożem i widelcem


Temacik się zrobił o niby to o "poprawności" ;) ...ale nie ma to jak stary, sprawdzony "donosik", co nie? ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Reaktywacja czy też falstart? 2014/10/23 18:34 #419336

  • dot
  • dot Avatar
  • Gość
  • Gość

"a w ubikacji napisali gupi kaowiec"...
Jedyne co dodam to, że nie jest to odosobniony przypadek, w związku z czym każden następny będzie nagradzany ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez dot.

Re:Re: Reaktywacja czy też falstart? 2014/10/23 18:48 #419337

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator