HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zestaw stereo, radio WiFi, marzenia mojego taty. 2014/10/20 20:55 #419267

Witam wszystkich użytkowników forum!

Mój tata od kilku miesięcy wysyła mi zestawy z allegro Herman Kardon AVR-370 coś tam coś tam, pełno głośników itp, takie trochę kina domowe i że mam mu coś pomóc wybrać, jak ja mam to zrobić kiedy nie mam pojęcia w temacie w ogóle ? :D

Także chciałbym się Was poradzić, co do sprzętu jaki mógłbym polecić mojemu tacie, a teraz wymagania jakie stawia:
- 2.0 lub 2.1 (to akurat po mojej namowie, bo z tego co się orientuję nic nie zagra tak dobrze jak porządne 2.0),
- RADIO WIFI - to chyba najważniejsze co potrzebuje, jak to mówi: "wiesz, jakby była mała imprezka w domu, żebym mógł włączyć np. radio lata 80 i żeby fajnie grało",
- "ma fajnie grać" - pokój dosyć pusty, zero szaf, jakiś dywanik, kanapy wielkie okna, powierzchnia 35 mkw,
- typ muzyki to generalnie lata 80, 90 od Modern Talking do Gigi D'agostini (ten bass w bla bla bla i "cykacze" w La Passion mają być podkreślone <3 :D)
- możliwość podłączenia konsoli, telewizora
- budżet 5 k

Jeżeli jakieś info jest potrzebne to dopiszę.

PS. Mój tata pracuje w Belgii i ma okazję kupić niby nówkę od jakiegoś pracodawcy tego Harmana Kardona AVR-370 (tylko, że 5.1, to chyba jakiś starszy rocznik bo na allegro same 7.1) za 1000 zł, czy to dobry deal, i potem dokupić do tego kolumny? Martwię się tylko o to, że to właśnie takie kino domowe ;/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo, radio WiFi, marzenia mojego taty. 2014/10/20 21:56 #419269

To niech podlaczy radio(PC) po kablu do normalnego wzmacniacza.Bo zeby mialo wi-fi to trzeba kupic jakiegos nowego gniota,czyli powietrze w srodku,ale sie sprzeda bo ma usb,wi-fi i czego tam jeszcze gimbaza potrzebuje.

Wiec w kontekscie chce kupic auto wyscigowe na tor ale musi miec mozliwosc przewiezienia 5 ton ziemniakow to nie pomoge.Ja jestem starej daty,auto na tor to nawet zona nie ma prawa wsiadac bo to dodatkowe kilogramy chocby i tylko 50kg wazyla.

Kolumny moge zaproponowac- Paradigm Monitor 9v7 badz starsze wersje 7v3,7v4, 9v3,9v4-tu basy i cykacze zrobia z mozgu jesien sredniowiecza.Moga byc wersje v5 i v6 ale ja wole te starsze lub 9v7 najnowsze i najlepszej klasy dzwiek majace.Osobiscie posiadam 7v3 juz chyba z 10 lat i sobie chwale :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Zestaw stereo, radio WiFi, marzenia mojego taty. 2014/10/20 22:36 #419271

www.cocktailaudio.pl/X30.html


może ten będzie pasował ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

Zestaw stereo, radio WiFi, marzenia mojego taty. 2014/10/21 09:16 #419273

alias27 napisał: www.cocktailaudio.pl/X30.html
może ten będzie pasował ?

=> no łamiesz mi serce ;) => Coctail Audio X30 do " ... Modern Talking do Gigi D'agostini (ten bass w bla bla bla i "cykacze" w La Passion mają być podkreślone <3 ... "
Idealnie w opisaną charakterystykę brzmienia wpisuje się klasyk gatunku Cambridge Audio Azur , do tego "kolumieny" w stylu Elac , Canton , Klipsch , Quadral (wiesz Iro że dzisiejsza produkcja nie ma juz nic wspólnego ze starym Quadralem...) , JBL czy któreś z nowych odkryć np. Roth czy Q Acoustics i będą "cykacze" i "ten bass" że łeb urywa B) =>

Niech MOC...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo
Ostatnia edycja: przez Patrick.

Zestaw stereo, radio WiFi, marzenia mojego taty. 2014/10/21 10:02 #419274

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Patrick napisał: (...) Quadral (wiesz Iro że dzisiejsza produkcja nie ma juz nic wspólnego ze starym Quadralem...)



:) Tak tak, wiem, rozumiem (wybaczam łaskawie :P )


...ale poza markijetowymi paździerzami, głównie do "kina" istnieje obecnie seria AURUM, w makijetach ich nie spotkasz bo ceny to kilkanaście kzł, nigdy nie słyszałem jak to gra, ba "nie stałem obok" nawet ;)




Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Zestaw stereo, radio WiFi, marzenia mojego taty. 2014/10/21 11:57 #419276

Dzięki wszystkim za odpowiedzi!

Co do Cambridga to rozumiem, że każdy element jest osobno? tzn. tuner, wzmacniacz, CD itp?

Coctail fajnie wygląda, jest funkcjonalny, ale też trochę kosztuje, a do tego jeszcze głośniki :O

Wracając do mojego pierwszego posta, napisałem w nim o AVR-370 - czytałem, że te Harmany Kardony brzmią podobnie do Cambridgy, prawda to ? Powiem Wam szczerze, że kusi ponieważ ma fajne opcje typu podłączenie laptopa przez AirPlay, WiFi, wejścia HDMI. Jaki jest sens podłączenia do tego modelu głośników stereo? Opłaca się za tego tysiaka? Mój tata się strasznie na to napalił i jak napisałem mu, że specjalnie dla niego założyłem wątek na forum, to prosił też, żebym się o to wypytał :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo, radio WiFi, marzenia mojego taty. 2014/10/21 12:24 #419278

Skoro się napalił to choćby nie wiem jakie korzystne oferty przedstawiano - będzie źle. Kupują oczy, nie ma się co czarować, do tego wiadro funkcji i mamy gotowy przepis na zadowolenie 99% klientów. Sam łapię się na tym, że tak robię, ale najczęściej polega to na tym, że coś mi się nie podoba więc choćby nie wiem jakie cudowne brzmienie miało - nie kupię, bo brzydkie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Re: Zestaw stereo, radio WiFi, marzenia mojego taty. 2014/10/21 13:07 #419283

Technics i Altusy ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo, radio WiFi, marzenia mojego taty. 2014/10/21 17:22 #419292

Co do Cambridge'a to kolega Patrick ironicznie o nim wspomnial jako kupa na kiju tak jak wielokanalowy Harman do stereo.

Jak tata sie napalil to my tu nic nie wskoramy,musi sie sparzyc aby sie nauczyc.

Ostatnio byl fajny piecyk Xindaka na allegro,moze jeszcze jest za 2300zl,do tego nowe(3,5kzl) 9v7 i za 5800zl Twoj Tata nie wyrobil by z zachwytu.
Ale zadnych tu AiR playow czy innych bajerow.

Jak Tata kupi Harmana za 1kzl to na kolumny wiecej niz 1kzl tez niech nie wydaje bo szkoda kasy,lepiej juz przepic xD reszte.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator