HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jaki wzmaczniacz do Jamo x3m 10 ? 2014/10/18 00:34 #419199

Witam,

poszukuje wzmaczniacza pod moje Jamo x3m 10 gdyż wiekowego już Denona pma 1500R szlag trafił.

Słucham muzyki z kompa i niestety jeszcze na integrze ale przymierzam się do kupna Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE.

Stać mnie raczej na wzmacniacz używany bo mogę przeznaczyć na to 600zł.

Moje gusta muzyczne to wiele gatunków ale przeważa w nich muzyka elektroniczna. Lubie akcent na bass i wokal. Uczulony jestem na wysokie tony - muszą być dobrej jakości, bez trzasków i szeleszczeń itd.


Znajdzie się coś dla mnie w tej kwocie?




Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmaczniacz do Jamo x3m 10 ? 2014/10/18 01:42 #419201

600zl?To moze lepiej Denona naprawic ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Jaki wzmaczniacz do Jamo x3m 10 ? 2014/10/18 12:56 #419208

To może jednak kupie nowy :) i tu pytanie, czy któryś z poniższych wzmacniaczy jest warty uwagi/kupna:

DENON PMA-520AE

DENON PMA-720AE

ONKYO A-9030

MARANTZ PM5004

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmaczniacz do Jamo x3m 10 ? 2014/10/19 07:44 #419220

Avenger36 napisał: To może jednak kupie nowy :) i tu pytanie, czy któryś z poniższych wzmacniaczy jest warty uwagi/kupna:
DENON PMA-520AE
DENON PMA-720AE
ONKYO A-9030
MARANTZ PM5004


Nie, nie. Tu nie chodzi o to byś kupował nowy. Za w/w klocki jeśli nowe musiałbyś wyłożyć ''obrazowo'' 1,5kzł (za każdy) < są to najtańsze budżetówki o podobnym charakterze brzmienia. Jeśli już byś się uparł na nowy to rozważ tego Denona 720, lub Marantza ale nie 5004, tylko chociaż 6004. Jak powiedziałem nie kupuj jednak nowych, z tym jest jak z samochodem. Kupisz i w momencie wyjścia ze sklepu na starcie tracisz 30% wartości.
Moje propozycje, tak na szybko :
allegro.pl/wzmacniacz-arcam-diva-a80-i4690464088.html
allegro.pl/creek-a50i-i4678376838.html

może do mocnych brzmieniowo te wzmacniacze nie należą, ale są ''pewne'' < cokolwiek przez to rozumieć
za 1600zł (lub do tej kwoty) możesz mieć coś co zawstydzi nie jeden tani współczesny marketowy klocek (oczywiście używka) ;)

powodzenia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

''.....piękniejsza od muzyki jest tylko cisza ''

Jaki wzmaczniacz do Jamo x3m 10 ? 2014/10/19 12:28 #419228

Dzieki, faktycznie słuszne porównanie do kupna nowych samochodów ;)

Nie wiem jeszcze co wybiorę ale nie spieszy mi się i faktycznie poszukam jakiś perełek wśród starszych wzmacniaczy. Z kupnem nowego jest o tyle fajnie, że można rozłożyć wydatek na raty i tak człowiek tego nie odczuje po portfelu i w zasadzie tylko to przeważa nad kupnem nowego.

Pomyślę też o tym Denonie 720. Ten mój stary 1500R grał dobre 10 lat i grałby pewnie dalej gdyby nie wpływ osób trzecich...:(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Re: Jaki wzmaczniacz do Jamo x3m 10 ? 2014/10/19 13:22 #419229

Predator1313 napisał:

Avenger36 napisał: Marantza ale nie 5004, tylko chociaż 6004.


To jest ten sam wzmacniacz, ta sama topologia ukladu. Roznia sie tylko radiatorem, transformatorem i op-ampami na plytce regulacji tonow. No i cena.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmaczniacz do Jamo x3m 10 ? 2014/10/19 17:44 #419238

Gawron___m napisał: 600zl?To moze lepiej Denona naprawic ;)

Zgadzam się z Gawronem w kwocie do 1000zł i z tymi Twoimi typami to spróbuj naprawić Denona-jezeli nie spadł z X piętra lub nie przeszedł przez niego cały prąd elektrowni Siersza II to ten 1500R gra o niebo lepiej niż te tanie Marantze i Denonki trzycyfrowe.

No i zagadka mi się wykluła- z jakiego filmu pochodzi tekst o prądzie z Sierszy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmaczniacz do Jamo x3m 10 ? 2014/10/19 19:19 #419240

Heheheh nic z tych rzeczy :D kiedys dostał trochę wilgoci i od tamtej pory zaczęły sie jakies trzaski, pierdniecia i zniekształcenia na lewym kanale a kolejnym razem pod moja nieobecność została zrobiona impreza i sprzęt chodził prawdopodobnie na maxa cały dzien zeby było słychać muzykę na zewnątrz i od tamtej pory sie nie włącza.

Mam do niego sentyment i chętnie spróbuje naprawić choć słyszałem, ze bedzie cieżko o części do niego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmaczniacz do Jamo x3m 10 ? 2014/10/20 22:12 #419270

Kolego 1500R to juz cos gra,a te nowe pma 720 to co tu duzo gadac tylko markuje brzmienie.Wiem bo mialem i PMA700ae i pma1500ae i roznica kolosalna.Przerabialem tez wycieczke wsteczna z pma1500 na 700ae i jest placz i zgrzytanie zebow.

To nie chodzi o to,ze kupisz nowy to odrazu stracisz 30%-to zaden problem,jak kogos stac to lubi nowe i nie bedzie uzywanych kupowac.Problem w tym,ze za 1500zl nic dobrego sie nie kupi nowego.

Wiec albo kupisz cos z polki 1500R lub lepszego albo napraw 1500R.Za 600zl nie kupisz wzmacniacza w podobie do 1500R,wiec jedyne moim zdaniem wyjscie to ciezka praca by znalezc dobrego magika i nawet za 800zl naprawic.Czesci mozna uzyc zamiennikow aby dobrej klasy.

To,ze wzmak sie nie wlacza to nie powinno zbyt duzo kosztowac chyba,ze trzeba caly zasilacz wymieniac wtedy bieda,ale sprobowac warto.Trzaski tez do wyleczenia :D

Tylko musisz miec dobrego magika,co sie zna na takich rzeczach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Jaki wzmaczniacz do Jamo x3m 10 ? 2014/10/21 12:59 #419282

Wiec pójdę za waszymi radami. Dostałem od znajomego namiar na serwis audio także podskocze w wolnej chwili i zobaczymy co z tego bedzie a liczę, ze bedzie dobrze :) kompletnie juz zapomniałem o tym, że przeciez mam jeszcze odtwarzacz cd i tuner radiowy do tego Denonka wiec tym bardziej warto naprawić dla całego zestawu.

Dam znać jak sie sprawy potoczyły :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmaczniacz do Jamo x3m 10 ? 2014/10/21 17:59 #419294

Jesli sie nie uda bo majster powie,ze nie da rady czy cos,to ja bym jeszcze sprobowal w punktach typu modyfikacje sprzetu audio,jest w Warszawie juz zapomnialem jaka ulica ale w google znajdziesz,moze odrazu by dalo rade cos poprawic.Tyle,ze tanio to oni sobie nie licza :D-takie juz prawa tuningu ;/

Mam nadzieje,ze uda ci sie znalezc magika ktory podoła :D,zanim stracisz cierpliwosc.Warto odwiedzic kilku,ja spotykalem tak rozne oblicza u naprawiaczy jak ogien i woda :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator