HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Sony STR-GX290 + Revox Forum B MKIII 2014/09/22 15:47 #418675

Witam, posiadam taki zestaw , kolumny revoxa dostalem od znajomego juz dawno temu teraz wpadl mi w rece wzmazniacz sonego.
Czy ten zestaw bedzie dobrze grac ze soba ? nie chce spalic glosnikow czy cos.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sony STR-GX290 + Revox Forum B MKIII 2014/09/22 22:50 #418684

Nie przekręcaj gałki za godzinę 11-12, a jeśli już się zbliżasz do takiej pozycji potencjometru to regulatory basu i sopranu staraj się mieć na 0 - wtedy i wzmacniacz i kolumny powinny być bezpieczne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sony STR-GX290 + Revox Forum B MKIII 2014/09/23 19:39 #418694

Forum B to bardzo fajny pełnozakresowy monitor. Niestety w wersji Mk III zamiast unitu wysoko-średnio tonowego , gdzie przetwornik średniotonowy był kopułkowy , zastosowano oddzielne przetworniki... Tak czy owak kolumny są OK i wystarczy zapewnić im dobry wzmacniacz oraz źródło a efekt soniczny będzie bardzo ciekawy. Niestety plastikowy badziewny amplitunerek Sony pasuje do tych kolumn jak gumofilce do garnituru :dry:

Jeśli chodzi o uszkodzenia przetworników w kolumnach to jeśli się zdarzają to w zdecydowanej większości przypadków są wynikiem głupoty użytkowników a nie złego doboru sprzętu :evil:

Pozdrawiam Patrick.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator