HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zestaw do laptopa za 1000zł 2014/09/20 19:26 #418646

Witam,
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem zestawu do mojego laptopa, w granicach 1000zł.
Pokoik mam mały bo tylko 13m więc musi być to rozsądny wybór. Słucham każdego rodzaju muzyki od klasyki (The Piano Guys) przez Rock (30 Seconds to Mars) do trance, techno a nawet i czasami Drum and Base. Więc chciałbym dobrą średnice, piękny bas i ogarniętą górę :)

Rozważam trzy opcje:
1. Zestaw 2.1 typowo dla komputera i na oku mam Harman Kardon 2.1 Soundsticks III i Pro-Ject DAC Box S USB
Pytanie czy DAC jest tutaj wgl potrzebny i co o tym myślicie, ewentualnie własne sugestie mile widziane.

sklep.rms.pl/pro-ject-dac-box-s-usb-dacb...rzna-karta-dzwiekowa
www.ceneo.pl/9198867

2. Zestaw 2.0 typowo wzmacniacz + 2 kolumienki
I tutaj musicie mi pomóc bo nie mam pojęcia. Problem też jest ten, że pewnie wyjdzie drożej jak 1000zł i tutaj już przydał by się DAC więc ciężko będzie coś skompletować w tej cenie ;/ Inna opcja to microlab solo 6c, lecz obawiam się słabych niskich tonów w drum and base, microlab solo 7c do mojego pokoiku stanowczo za duże i mija to się z celem.

www.ceneo.pl/2237194

3.Mini wieża... Tylko z tego co już szukałem to taka Yamaha Piano Craft trochę droga ;/ Znalazłem za to LG FA168
www.ceneo.pl/30057568

Poproszę o opinię i dobre rady. Z góry bardzo dziękuję :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do laptopa za 1000zł 2014/09/21 11:32 #418656

A to ma być tylko z kompa? żadne radio czy CD nie jest ci potrzebne?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do laptopa za 1000zł 2014/09/21 14:04 #418663

Radio mogę sobie włączyć z internetu więc nie jest wymagane. Odtwarzacz CD by mógł być ale nie posiadam kolekcji płyt. Więc oba udogodnienia traktuje jako opcjonalne :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do laptopa za 1000zł 2014/09/21 14:40 #418665

Jeżeli sam lapek ma być źródełkiem to USB DAC+przyzwoity wzmak do wysterowania głośników+głośniki 2.0.
FiiO to przyzwoita, przystępna cenowo marka oferująca konwertery i wzmacniacze, ale generalnie porządne głośniki pochłoną połowę budżetu. Microlaby lub Edifiery.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do laptopa za 1000zł 2014/09/22 15:48 #418676

A to ma nagłośnić cały pokój tak?
Komputer stacjonarny?
Jaka karta dźwiękowa?

Denon D-M39 droższy o 30% od założonego budżetu, podobno bardzo muzykalny, z cyfrowym wejściem optycznym, większość komputerów stacjonarnych posiada wyjście optyczne, wystarczy podpiąć jednym kablem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do laptopa za 1000zł 2014/09/22 16:34 #418679

wdehe napisał: A to ma nagłośnić cały pokój tak?
Komputer stacjonarny?
Jaka karta dźwiękowa?
Denon D-M39 droższy o 30% od założonego budżetu, podobno bardzo muzykalny, z cyfrowym wejściem optycznym, większość komputerów stacjonarnych posiada wyjście optyczne, wystarczy podpiąć jednym kablem.

Kolega wyraźnie napisał że robi zestawik do laptopa. Wątpię by miał na nim wyjście optyczne, zazwyczaj nawet drogie lapki mają minimalistyczne możliwości audio.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do laptopa za 1000zł 2014/09/22 17:59 #418680

Dokładnie robię zestaw pod laptopa. Gdybym chciał przeznaczyć większą kwotę od 1000 to pewnie kupił bym bose companion i do mojego pokoiku i do lapka by wystarczyło.
Więc Panowie, doradzicie mi coś?
:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez HudyBP.

Zestaw do laptopa za 1000zł 2014/09/24 09:23 #418709

tysiąc za mało na zestaw DAC - wzmacnaicz - kolumny.
Ja bym brał microloaby solo 7c i potem ewentualnie dokupił do nich DAC jeśli to faktycznie dźwięk prosto z laptopa by mnie nie zadowalał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do laptopa za 1000zł 2014/09/27 10:30 #418797

No dobrze ale czy Microlaby 7c nie będą za duże do mojego małego pokoju?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do laptopa za 1000zł 2014/09/29 18:47 #418835

Jak się podłączy takie Microlaby prosto do lapka to kicha. Będą grać zimno, ciszej niż powinny i w ogóle bez życia Wyjście audio wymaga wzmacniacza słuchawkowego. Nawet tani AVTMOD07 robi sporą różnicę. Ociepla brzmienie i dodaje basom energii. Tyle że tanie dziadostwo strasznie szumi przy dużej głośności.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mkapinski.

Zestaw do laptopa za 1000zł 2014/09/29 19:29 #418836

Witam , obserwuje rozwój akcji i...zastanawiam się dla czego ludzie z ograniczonym budżetem dodatkowo strzelają sobie w stopę wywalając radośnie kasę do kibla kupując jakieś paździerzowe gówna..?
Marketowa popelina ,która przedstawił na początku autor czy gwiazda ruskich for internetowych pt. microlab...
Wydać 1/2 budżetu a może i więcej i...dalej być z ręką w nocniku a raczej z uszami za ciężko uzbierana kasę krwawić z uszu słuchając jakiś pierdziadeł dla słyszących inaczej :woohoo:
Za deklarowana kwotę można kupić aktywne monitory bliskiego pola , które posłużą lata i których przede wszystkim będzie można z przyjemnością słuchać zamiast katować się buczeniem i jazgotem =>
muzyczny.pl/117083_Alesis-M1-Active-520-...onitory-aktywne.html
Temat rozwojowy w przyszłości można kompa podłączyć za pomocą jakiegoś DAC' a np. Nostromo...
Zamiast grzebać w sieciach i za to jeszcze płacić może pora się ogarnąć i kupić coś z sensem?
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo
Ostatnia edycja: przez Patrick.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator