HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Prośba o sugestie - stereo 2.0 / HDMI ARC / bluetooth.. 2014/08/29 12:16 #418299

Cześć,

Szukam zestawu audio do salonu, głównie do słuchania muzyki, ale również do oglądania TV, grania na konsoli, oto wymagania:

- Głośniki 2.0
- Możliwość podłączenia TV po HDMI wraz z ARC (audio return channel), chciałbym aby dźwięk był odtwarzany na głośnikach 2.0 bez większych opóźnień (do całości podłączona byłaby m in konsola do gier)
- Możliwość podłączenia tabletu/telefonu komórkowego po bluetooth, aby odtwarzać muzykę np z usługi Spotify
- odtwarzacz CD
- radio
- Im mniej elementów do instalacji w salonie tym prawdopodobnie lepiej.

Bardzo proszę o sugestie, jeśli potrzeba więcej informacji bardzo proszę pytać.

Dziękuję i pozdrawiam,
K

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o sugestie - stereo 2.0 / HDMI ARC / bluetooth.. 2014/08/29 13:51 #418302

jeśli zrezygnujesz z tego HDMI (połączysz sprzęt optykami)
to IMO idealnie w twoje potrzeby wpasowuje się Naim super uniti


Naim SuperUniti jest referencyjnym odtwarzaczem all-in-one firmy Naim. Zintegrowany system all-in-one nie oznacza tylko zintegrowania wzmacniacza i kilku źródeł sygnału. Naim SuperUniti potrafi znacznie więcej.
To przewodowy/bezprzewodowy odtwarzacz sieciowy UPnP, który potrafi odtwarzać pliki 32 bity/192 kHz z USB, iPoda, iPhone’a i iPada, odtwarza radio internetowe, standardowe radio FM, DAB/DAB+, a dodatkowo wyposażony jest w wejścia cyfrowe i analogowe, konwerter cyfrowo-analogowy, a to wszystko wzmocnione w wysokiej klasy końcówkach mocy, oddających 80 W na kanał. Zadbano także o to, aby nie przegapić ulubionej audycji o danej porze – wyposażono go w alarm. Kontrolę sprawujemy poprzez frontowy panel, pilota zdalnego sterowania lub aplikację n-Stream dla iPoda, iPada lub iPhone’a......

źródło: sklep.fusic.pl/naim-superuniti-autoryzowany-dealer.html


jeśli koniecznie musi być HDMI, to sprawdź NAD C 390DD z wkładką NAD DD HDM-1 HDMI Module

tylko musisz doczytać czy to obsługuje arc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o sugestie - stereo 2.0 / HDMI ARC / bluetooth.. 2014/08/29 16:00 #418305

Dzięki wdehe za sugestie, to zawsze dla mnie jakiś punkt odniesienia, bo na sprzęcie hifi zatrzymałem się lata temu na wierzy Diora. :-)

Urządzenia, które chciałbym podłączyć do stereo to głównie PS3 i PS4 - które mają wyjście optyczne, natomiast jest też dosyć istotny w moim wyposażeniu XBMC (tyci pecet), który już niestety wyjścia optycznego nie posiada a jedynie HDMI oraz ew mini-jacka.

Mimo to podumam jeszcze nad tą możliwością. Dzięki!

Pozdrawiam,
Konrad

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o sugestie - stereo 2.0 / HDMI ARC / bluetooth.. 2014/08/30 07:51 #418320

Obawiam się, że rozwiązanie wspomniane w 2gim poście jest dla mnie zbyt drogie i pewnie bym niespecjalnie docenił jego możliwości.
Znalazłem coś takiego -- mógłbym prosić o opinie? Dziękuję. Głośników nadal szukam, nie jest to takie proste..
TX-NR636, Sieciowy amplituner kina domowego 7.2

Dolby Atmos - Wrzesień 2014
Porty HDMI 4K/60Hz
Obsługuje HDCP 2.2 - streaming 4K
Stream Direct ze smartfona i tabletu
Wbudowane Wi-Fi i Bluetooth
Port MHL™ dla smartfonów i tabletów
7 wejść HDMI (6 tył/1przód), 2 wyjścia
Obsługa internetowych stacji radiowych oraz serwisów muzycznych
AccuEQ – kalibracja dźwięku w pokoju odsłuchowym
InstaPreview™ – podgląd sygnałów ze źródeł dopiętych do wejść HDMI
PM Bass Boost – głęboki bas i czyste tony średnie
Bi-Amping dla kanałów przednich
Kontrola i streaming audio dzięki Onkyo Remote
Technologia budowy wzmacniaczy WRAT
Masywny wysokoprądowy transformat zasilający H.C.P.S.
Dekodery Dolby® TrueHD i DTS-HD Master Audio™
8 przetworników D/A – Texas Instruments Burr-Brown 192 kHz/24-Bit (jeden na każdy kanał)
Wejście gramofonoweWyjście głośnikowe Zone 2 i Zone 2 Line-Out nagłośnienie dodatkowego pokoju
Wyjście głośnikowe Zone 2 i Zone 2 Line-Out nagłośnienie dodatkowego pokoju

Moc 160 W
Odstęp sygnału od zakłóceń 106 dB
Współpraca z kolumnami 4Ω
Hybrid Standby
Pobór mocy 630 W



Swoją drogą.. Czy taki pobór mocy to coś normalnego dla zestawu 2.0? Czy to stała wartość? Dzięki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kogz.

Prośba o sugestie - stereo 2.0 / HDMI ARC / bluetooth.. 2014/08/30 10:23 #418323

Witaj,
jeśli chcesz zbudować system 2.0, to zdecydowanie polecam klasyczny amplituner 2-kanałowy. Po prostu w podobnym budżecie otrzymasz urządzenia, które zagra zdecydowanie lepiej.
Zwróć proszę uwagę na następujące rozwiązania:
1. Onkyo TX-8050 + C-7030 - masz pełną funkcjonalność (poza HDM), bardzo dobry dźwięk, całość w rozsądnej cenie
2. Yamaha R-N500 + CD-S300 - podobnie jak powyżej lub alternatywnie:
3. Yamaha A-S300 lub A-S500 z CD-N500 - funkcje sieciowe przeniesione do odtwarzacza

Kwestia kolumn - musisz podać więcej szczegółów. Przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, w jakim budżecie chciałbyś się zmieścić z całym zestawem z kolumnami.

Czekam na odpowiedź, jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, prezentacje poszczególnych rozwiązań.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Prośba o sugestie - stereo 2.0 / HDMI ARC / bluetooth.. 2014/08/30 18:33 #418329

Cześć Q21, wielkie dzięki za Twoje sugestie.

Popatrzyłem na Wasze propozycje i jeszcze raz zastanowiłem się nad całością.

Wygląda na to, że to czego jednak potrzebuję to tzw amplituner kina domowego (o czym nie miałem pojęcia).

Zestaw TX-NR636 + BD-SP309 wydaje się być idealny -- mogę podłączyć moje urządzenia po HDMI, mam radio, bluetooth, Spotify Connect - wszystko poza CD jest zintegrowane. Cena też nie boli jakoś specjalnie. Tak więc na papierze wydaje się być wszystko w porządku jednak nigdy nie obcowałem z takim sprzętem i jestem ciekaw czy możecie powiedzieć coś o jego jakości.

Co do kolumn -- fakt, nie wiem do końca jak temat ugryźć. Myślałem o konfiguracji 2.0 ponieważ myślałem, że subwoofer musi być w centrum mebla (co paskudzi wystrój salonu), natomiast okazało się, że nie mam racji i może on stac gdzieś z boku na co mam miejsce, więc w związku z tym, że oglądam filmy i gram w gry myślę jednak o konfiguracji 2.1, ale wyłącznie z uwagi na to, że doczytałem się, że w grach i filmach pisze się osobną ścieżkę na subwoofery. Nie wiem na ile w to iść, czy może znajdę wystarczające 2.0 a 2.1 jest niepotrzebnym wodotryskiem.

Salon mam 5m x 4m. Muzyki słucham w zasadzie każdej, ale najczęściej rockmetalu, dosyć głośno. Budżet -- trudno powiedzieć, jeśli zestaw i cena będą mieć sens i a rozwiązanie będzie dostosowane do potrzeb to i pieniądze się znajdą.

Dziękuję i pozdrawiam,
K

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator