HFM

artykulylista3

 

T.Love rockowo

8891122016 001
4 listopada ukazała się nowa płyta grupy T.Love. Z jej członkami – Muńkiem Staszczykiem (wokalistą) i Maciejem Majchrzakiem (gitarzystą i producentem), a także z realizatorem i współproducentem Jackiem Gawłowskim (laureatem Grammy za miks i mastering albumu „Night in Calisia”) – rozmawiał Grzegorz Walenda.

 

„Konsekwentnie realizuję moją misję”

6971102016 003
„Otrzymywałem rady od innych profesorów: «Fajny jesteś chłopak i fajnie piszesz... tylko po co ciągle tę muzykę religijną?»” – wspomina czasy studiów Paweł Łukaszewski. Dziś, po niemal trzydziestu latach działalności twórczej, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych kompozytorów w Polsce i za granicą. Ma na koncie 120 nagrań płytowych i szereg prestiżowych nagród,  spośród których najnowsza to Fryderyk 2016 za album roku w kategorii „muzyka współczesna”, a jego utwory są regularnie wykonywane na całym świecie.

Paweł Kaczmarczyk Dekonstrukcje Warsa i Kapera

8489072016 001
Paweł Kaczmarczyk potrafi zaskakiwać. Album „Vars & Kaper Deconstruction” – nagrany wraz z Audiofeeling Trio oraz DJ-em Mr. Krime’em – to swobodnie potraktowane utwory Henryka Warsa i Bronisława Kapera. Znane tematy przedstawione w nowym kontekście.

 

 

 


 

Polska i rosyjska dusza

8691122015 004
Jest organistą bardzo lubianym przez kompozytorów – wiedzą, że trafnie odczyta ich utwory. Pół Polak, pół Rosjanin – czuje się związany z kulturą obu narodów. Nagrał wiele płyt autorskich; pisał o rosyjskiej muzyce organowej. Organizuje festiwale. Jego drugą miłością jest jazz.


Boenicke

60-62 01 2014 01Pokaz kolumn Boenicke poprowadził osobiście ich konstruktor, poprosiłem go więc o rozmowę. Zeszliśmy do restauracji na dole. Sven zamówił krem ze szparagów (podobno przepyszny), ja wodę mineralną i ucięliśmy sobie krótką pogawędkę. Oto zapis tamtego spotkania.


Ze Svenem Boenicke – właścicielem i głównym konstruktorem Boenicke Audio (Audiomanufakture) rozmawia Jacek Kłos.

- Powiedz, proszę, coś na temat prezentowanych kolumn.
To model W10. Jest w ofercie od około pięciu lat, ale na wystawie przedstawiamy jego najnowszą wersję, po liftingu. Poprzednie W10 były nieco mniejsze. Aktualne mają większą obudowę, dzięki czemu oferują wyższą wartość postrzeganą.
Oczywiście nie to jest w nich najważniejsze. Wprowadziłem kilka zmian, które bezpośrednio przekładają się na brzmienie. Przeprojektowana zwrotnica obsługuje teraz układ pięciodrożny. Bas jest aktywny, natomiast sekcje średnio- i wysokotonowa – pasywne. Do zasilania wooferów zostały wykorzystane zmostkowane wzmacniacze stereo. Dzięki takiej konfiguracji sekcja basowa każdej z kolumn dysponuje mocą 700 W w klasie D. Do kontroli tego modułu przeznaczony jest procesor DSP. W jego pamięci użytkownik może zapisać cztery wybrane charakterystyki basu.

Baltlab - Endo jak endorfiny

20-22 12 2012 01Na tegorocznym Audio Show Baltlab zaprezentował ukończony wzmacniacz Endo 2. Będzie to środkowy model w nowej linii produktów, którymi Baltlab wchodzi na wyższą półkę jakościową, pozostając umiarkowanym w kwestii kalkulacji cen. Zapowiada się dobrze i jak zwykle w przypadku gdańskiej manufaktury możemy oczekiwać bardzo dobrego grania bez spustoszenia w portfelu. Z tym większą ciekawością wypytywałem przedstawicieli Baltlaba o szczegóły najnowszej konstrukcji oraz ich plany na bliższą i dalszą przyszłość.

Z Ryszardem Kozłowskim i Gerardem Wiśniewskim rozmawia Jacek Kłos.

JK: Baltlab od dawna zapowiadał wzmacniacz z wyższej półki. W końcu jest. Czy to już ostateczna wersja?
RK i GW: Tak. Na Audio Show 2012 zaprezentowaliśmy egzemplarz z pierwszej serii produkcyjnej. To finalna wersja Endo 2. Zaraz po wystawie rozpoczynamy wysyłkę do współpracujących z nami sklepów.