HFM

McIntosh C47

news042016 011W katalogu McIntosha pojawiły się dwa nowe przedwzmacniacze tranzystorowe z wbudowanym przetwornikiem c/a. Tańszy model nosi oznaczenie C47.

 

Przedwzmacniacz McIntosha obsługuje zarówno źródła cyfrowe, jak i analogowe. Wyposażono go łącznie w 12 wejść, a DAC odtwarza szeroką paletę plików, nie wyłączając DSD. Dla źródeł cyfrowych przeznaczono dwa wejścia optyczne, jedno koaksjalne RCA, do tego USB i firmowe MCT. Optyczne i koaksjalne obsługują syg- nały do 24 bitów/192 kHz; USB przyjmie także PCM do 32 bitów/384 kHz (w tym DXD 352,8 kHz i DXD 384 kHz) oraz DSD64, DSD128 i DSD256. Jeśli używamy firmowego transportu MCT450, można korzystać z połączenia MCT. Wysoką jakość dźwięku ze słuchawek ma zapewnić odrębny przedwzmacniacz, wyposażony w układ Headphone Crossfeed Director (HXD). Z nagraniami wysokiej jakości ma stwarzać iluzję brzmienia typowego dla odsłuchu z kolumn. Dla sygnałów analogowych przewidziano dwa wejścia XLR, trzy RCA oraz dwa konfigurowalne gramofonowe, osobno dla wkładek MM i MC. Sygnał wyprowadzają dwa wyjścia XLR i dwa RCA.

Przewidziano także wyjście RCA o stałym poziomie. Impedancja wejściowa wynosi 22 kΩ na RCA i 44 kΩ na XLR-ach, nominalne napięcie wyjściowe, odpowiednio, 2,5 i 5 V, zaś maksymalne: 8 i 16 V. Pod względem parametrów technicznych C47 wygląda na kompatybilny i powinien sobie poradzić nie tylko w firmowych zestawieniach. Chociaż… ze względu na charakterystyczne wzornictwo i tak najczęściej będzie lądował właśnie w nich. Szklany przedni panel z podświetlonymi elementami jednoznacznie identyfikuje amerykańską wytwórnię i zachęca do zakupu komponentów towarzyszących tej samej marki. Funkcja Home Theater Pass Through ułatwia połączenie systemu stereo z kinem domowym. W C47 znalazły się także gniazda do transmisji danych sterujących i sygnałów wyzwalaczy. C47 jest bogato wyposażony w ustawienia i regulacje, m.in. balans, poziom sygnału na wejściu, korekcję barwy tonu, przełącznik mono/stereo, wyłączanie podświetlenia wskaźników wychyłowych, regulację jasności wyświetlacza, wreszcie – ustawienie impedancji wejściowej dla wkładek MM/MC. Wszystkie można zapisać w pamięci i przypisać każdemu z wejść. Jedynie regulacja podświetlenia wskaźników i displayu pozostaje taka sama dla wszystkich. McIntosh C47 jest już dostępny w Polsce.
Dystrybutor ustalił cenę na 19400 zł.