Serwis wykorzystuje pliki cookies

które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Korzystanie z serwisu Hi-Fi.com.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Zrozumiałem

HFM

artykulyskrot3

Naim DR

22Na wystawie High End 2015 w Monachium Naim zaprezentował odświeżone wersje znanych i lubianych końcówek mocy. NAP 200, NAP 250 oraz NAP 300 są teraz wyposażone w technikę Discrete Regulator, opracowaną pierwotnie z myślą o flagowym modelu Statement.

Do Nowe wzmacniacze mają w symbolach dopisek DR. Na razie dostępne będą NAP 200 DR, NAP 250 DR i NAP 300 DR. Posiadacze dotychczasowych modeli mogą je zmodernizować pod koniec tego roku i na początku 2016. Upgrade będzie dostępny tylko dla urządzeń we współczesnych obudowach trójdzielnych. Dla starych modeli Olive Series modyfikacji nie przewidziano. Na tegorocznych usprawnieniach najbardziej skorzystają dwa wyższe modele – NAP 250 DR i NAP 300 DR – w których teraz będą montowane tranzystory mocy NA 009, stworzone pierwotnie dla Statementa. Ich zasilacze stabilizowane także będą wydajniejsze, ponieważ muszą sobie poradzić z obsługą wymagającego stopnia końcowego.

W nowym NAP-ie 200 Discrete Regulator służy przede wszystkim zasilanemu za pośrednictwem końcówki mocy przedwzmacniaczowi. Discrete Regulator (DR) to rozwiązanie, które po raz pierwszy wykorzystano we wzmacniaczach mocy Naima w 2012 roku. Następnie zostało przystosowane do potrzeb flagowca Statement, gdzie może pracować ze znacznie wyższymi prądami. Teraz tę najnowszą wersję brytyjska wytwórnia będzie montować we wszystkich końcówkach NAP. DR jest układem aktywnym, który stabilizuje napięcia zasilania i uniezależnia pracę wzmacniacza od wahań w sieci energetycznej oraz aktualnego zapotrzebowania na prąd, „zgłaszanego” przez stopień końcowy. Naim podkreśla, że jego zasilacze stabilizowane cechują się bardzo niskim szumem w układach zasilających oraz szybką odpowiedzią na impulsowy pobór prądu. Modele NAP 200 DR, NAP 250 DR i NAP 300 DR są dostępne od czerwca 2015.

W sierpniu dołączy do nich najwyższy NAP 500 DR. Ceny pozostają takie same jak w dotychczas oferowanych wersjach.