Serwis wykorzystuje pliki cookies

które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Korzystanie z serwisu Hi-Fi.com.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Zrozumiałem

HFM

artykulyskrot3

Dynaudio Focus XD

news042015012Dynaudio poszerza ofertę głośników aktywnych. Serię Focus XD tworzą obecnie trzy modele: podstawkowe 200 oraz podłogowe 400 i 600.

Wszystkie modele Focus XD to układy aktywne, ale nie chodzi jedynie o to, że wyposażono je we wzmacniacze. Oprócz nich zawierają także wejścia oraz wbudowaną regulację głośności. Dzięki temu, aby słuchać muzyki, wystarczy podłączyć źródło. Do tego celu można wykorzystać zarówno przewód cyfrowy, jak i analogowy. We wszystkich Focusach XD przewidziano opcję transmisji bezprzewodowej, wtedy jednak potrzebny będzie hub, znany z kolumn Xeo. Ta opcja wymaga, co prawda, dopłaty, ale oprócz wygody zapewnia przesył sygnału z parametrami do 24 bitów/ /96 kHz, czyli więcej niż przyzwoitymi. Focusy XD wyposażono w przetworniki produkowane przez Dynaudio. Wysokie tony odtwarza miękka, 27-mm kopułka, a średnicę i bas – stożki z membranami MSP, w ilości i wielkościach zależnych od modelu. W najwyższych Focusach 600 XD zamontowano nowe woofery typu ultra-long-throw, zaprojektowane specjalnie do nich. W każdej kolumnie na jeden przetwornik przypada jeden impulsowy wzmacniacz o mocy 150 W. Oznacza to, że już podstawkowy Focus 200 XD ma do dyspozycji 300 W, a sześćsetka – dwa razy więcej. Funkcję elektronicznej zwrotnicy, filtrowanie cyfrowe oraz regulację głośności powierzono wydajnemu procesorowi DSP. Focusy XD są dostępne w czterech wariantach wykończenia: satynowej bieli i czerni, orzechu i palisandrze. Wszystkie można już kupić w Polsce.

 

Focus 200 XD kosztuje 19900 zł, 400 XD – 29900 zł, a 600 XD – 39900 zł (ceny za parę).