Serwis wykorzystuje pliki cookies

które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Korzystanie z serwisu Hi-Fi.com.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Zrozumiałem

HFM

artykulyskrot3

Shunyata Sigma Zitron

image-59Shunyata opracowała nowe przewody zasilające. Sigma Zitron to aktualnie najbardziej zaawansowane sieciówki amerykańskiego specjalisty.

W Sigmie wykorzystano pomysł sprawdzony we wcześniejszych konstrukcjach Shunyaty. Układ przewodników i elementy filtrujące zoptymalizowano pod kątem urządzeń, z którymi kable będą docelowo współpracować. Do wyboru przewidziano trzy wersje Sigmy: Analog, Digital i High Current. Sigma Digital efektywnie filtruje szum wysokoczęstotliwościowy, dzięki czemu najlepiej pasuje do cyfrowych źródeł dźwięku: przetworników c/a, transportów i odtwarzaczy CD. Sigmę Analog opracowano z myślą o urządzeniach elektronicznych, w których stosuje się analogowe zasilacze liniowe i które nie wykazują wzmożonego apetytu na prąd. Ta wersja najlepiej sprawdzi się więc z przedwzmacniaczami i wzmacniaczami zintegrowanymi o niezbyt wysokiej mocy. Ostatnia z trójki Sigma High Current jest przewidziana do współpracy z urządzeniami o wysokim zapotrzebowaniu na prąd, takimi jak wydajne końcówki mocy czy kondycjonery. Seria Sigma Zitron jest już dostępna w Polsce. Jako że są to produkty z wysokiej półki, trudno oczekiwać niskich cen. Sigma Digital i Analog o długości 1 m kosztują 10260 zł, a za każde 25 cm dopłacamy 630 zł.

Sigma HC to wydatek, odpowiednio, 14320 zł i 900 zł.