Serwis wykorzystuje pliki cookies

które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Korzystanie z serwisu Hi-Fi.com.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Zrozumiałem

HFM

artykulyskrot3

Moon Neo 280D

image-881Kanadyjczycy z Simaudio opracowali przetwornik c/a. Moon Neo 280D obsługuje najnowsze formaty i pliki wysokiej rozdzielczości.

Najnowszy DAC Simaudio rozpoznaje DSD, PCM do 32 bitów/384 kHz, a także studyjny format DXD. Funk- cjonalność urządzenia zwiększa kompatybilność z Bluetoothem aptX i systemem nagłośnienia wielostrefowego MiND. Stopień analogowy jest w pełni zbalansowany, a pojawieniu się na wyjściu napięcia stałego zapobiega układ DC servo. Filtr analogowy pracuje ze spadkiem 18 dB/oktawę. Układ zmontowano z podzespołów wysokiej jakości na czterowarstwowych płytkach drukowanych ze ścieżkami z czystej miedzi. Sztywna rama zmniejsza wpływ wibracji na pracę obwodów elektronicznych.

Dzięki technologii Bluetooth wystarczy zainstalować serwisy muzyczne w smartfonie lub tablecie, sparować urządzenie z Neo 280D i bezprzewodowo przesyłać muzykę do domowego systemu hi-fi. Opcjonalny moduł MiND pozwala zbudować system wielostrefowy. Działa przez Ethernet oraz Wi-Fi. Do sterowania można wykorzystać aplikację na iPoda Touch, iPada i iPhona. Dzięki bogatemu wyposażeniu w gniazda, przetwornik będzie współpracować praktycznie z każdym urządzeniem. Do dyspozycji jest sześć wejść cyfrowych: AES/EBU, 2 x SPDIF, 2 x Toslink i USB. To ostatnie pracuje w trybie asynchronicznym i jest galwanicznie zabezpieczone przed uszkodzeniem. Obsługuje format DSD oraz pliki maksymalnie 32-bitowe. Instalację w rozbudowanych systemach ułatwia systemowa magistrala Sim Link RS-232 oraz wejście zewnętrznego czujnika podczerwieni, który się przydaje, jeśli dekorator wnętrz szczelnie zamknął sprzęt w szafce. Póki się nie przegrzeje, da się obsługiwać pilotem.

 

Moon Neo 280D w marcu 2015 pojawi się na rynku kanadyjskim. Potem rozpocznie się dystrybucja zagraniczna. Wtedy też poznamy cenę detaliczną urządzenia.