Serwis wykorzystuje pliki cookies

które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Korzystanie z serwisu Hi-Fi.com.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Zrozumiałem

HFM

artykulyskrot3

McIntosh MCD 550

McIntoshMCD550W katalogu McIntosha pojawił się nowy odtwarzacz CD. MCD 550 zastępuje produkowany dotychczas model MCD 500.
MCD 550 czyta płyty SACD/CD; jest także wyposażony w funkcję przetwornika c/a. Sygnał cyfrowy można dostarczyć do trzech wejść: koaksjalnego, optycznego i USB.


Do konwersji danych na sygnał analogowy Amerykanie wykorzystali ośmiokanałowy przetwornik PCM/DSD, przyjmujący sygnał o granicznych parametrach 32 bity/192 kHz. Skonfigurowano go tak, że każdemu z dwóch kanałów stereo przydzielono cztery kanały przetwornika. Zwiększa się dzięki temu dokładność reprodukcji sygnału, poprawia dynamika i odstęp od szumów. Układ pracuje zarówno z sygnałami PCM z płyt CD i wejść cyfrowych, jak również DSD z dysków SACD.
MCD 550 wyposażono w gniazda RCA i XLR o stałym i regulowanym poziomie sygnału. Można go więc podłączyć zarówno konwencjonalnie – do wzmacniacza zintegrowanego albo preampu – ale też bezpośrednio do końcówki mocy, wykorzystując wbudowaną regulację głośności.
Wejście USB umożliwia przesyłanie z komputera plików o parametrach 24 bity/192 kHz.
W nowym Maku znalazło się także wejście słuchawkowe, współpracujące z elastycznym układem High Drive. Oferuje on poziom wzmocnienia wyższy niż moduły montowane we wcześniejszych konstrukcjach i wysteruje praktycznie każde aktualnie produkowane słuchawki.
Płyta w MCD 550 obraca się z prędkością wyższą od standardowej, a dane są zapisywane w buforze pamięci i odczytywane z niego. Takie rozwiązanie przyczynia się do dokładniejszego odtwarzania i daje mniej błędów. Szufladę napędu wykonano z aluminium, co w urządzeniu tej klasy nie jest żadnym zaskoczeniem. Obudowę ze stali nierdzewnej zdobi klasyczny panel przedni z grubego szkła.
McIntosh MCD 550 jest już dostępny w Polsce. Cenę ustalono na 28500 zł.