Serwis wykorzystuje pliki cookies

które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Korzystanie z serwisu Hi-Fi.com.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Zrozumiałem

HFM

artykulyskrot3

Acoustic Signature Wow

AcousticSignatureWowW katalogu Acoustic Signature pojawił się nowy model gramofonu. Niemiecka firma, kierująca swoją ofertę do miłośników winylu, tym razem proponuje źródło w bardzo przystępnej cenie.
Wow był premierowo pokazywany w czasie ubiegłorocznych targów High-End w Monachium. Teraz jest już seryjnie produkowany i dostępny w sprzedaży. Acoustic Signature proponuje dwie wersje: zwykłą i XL.


Pomimo że najtańszy w katalogu, Wow jest produkowany ręcznie. Podobnie jak w pozostałych gramofonach Acoustic Signature łożysko wykonano z materiału Tidorfolon, będącego autorskim opracowaniem firmy. Producent udziela na nie dziesięcioletniej gwarancji.
Na gładkiej powierzchni korpusu gramofonu nie ma ani jednego przycisku — funkcjami sterujemy za pomocą czujników dotykowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie wygląda estetycznie i niebanalnie. Opracowany od podstaw silnik jest sterowany cyfrowym procesorem, dzięki czemu uzyskano bardzo dobrą stabilność obrotów. Aluminiowy talerz waży 4,5 kg. W zestawie dołączono ramię Rega 202.
Górna część gramofonu jest wykonana z błyszczącego akrylu w kolorze czarnym albo białym – do wyboru.
Wow XL bazuje na modelu Wow i jest jego rozwinięciem. Kształt pozostał podobny, ale w korpusie, zamiast 3-mm akrylu, zastosowano 10-mm, masywny płat aluminium. Większy aluminiowy talerz ma grubość 34 mm i waży 6,4 kg. Jest identyczny jak ten w wyższym modelu Barzetti. Jego masa jest o 50 % wyższa niż w zwykłym modelu Wow. Konstrukcja gramofonu umożliwia zastosowanie dowolnego ramienia dziewięciocalowego. Całość wyposażono w regulowane nóżki z aluminium.
Nowe gramofony Acoustic Signature są już dostępne w Polsce. Wow kosztuje 5700 zł (z ramieniem Rega RB 202), natomiast Wow XL – 6930 zł bez ramienia.