Serwis wykorzystuje pliki cookies

które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Korzystanie z serwisu Hi-Fi.com.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Zrozumiałem

HFM

artykulyskrot3

Yamaha A-S201

YamahaAS201Yamaha zapowiedziała nową serię stereofonicznych urządzeń hi-fi. Otwiera ją wyceniony na niecały 1000 zł zintegrowany wzmacniacz A-S201.
Budżetowa integra Yamahy dysponuje mocą 2 x 100 W/8 Ω (40 Hz – 20 kHz, 0,2 % THD) i została wyposażona w tryb Pure Direct, dzięki któremu sygnał omija obwody regulacji barwy tonu i balansu. Skrócenie ścieżki sygnałowej skutkuje poprawą czystości brzmienia i odwzorowania niuansów.
Linia stylistyczna jest prosta, ale schludna i ma dobre proporcje. Od razu wpada w oko. Łatwo dostrzec nawiązania do znanych i lubianych projektów „retro”, zapoczątkowanych modelem A-S2000, a kontynuowanych w aktualnym flagowcu – A-S3000. Nowym elementem jest wyświetlacz, który przekazuje informacje o aktualnie wybranym źródle sygnału.


A-S201 wyposażono w trzy wejścia liniowe, pełną pętlę magnetofonową, przedwzmacniacz phono dla gramofonu z wkładką MM (ew. wysokopoziomową MC) oraz wyjście słuchawkowe 6,35 mm na przedniej ściance. Zakręcane gniazda głośnikowe umożliwiają pewne podłączenie nawet grubych przewodów, a dwa komplety terminali ułatwiają bi-wiring.
Najnowsza integra Yamahy jest dostępna w kolorach czarnym i srebrnym. Cena detaliczna to jedynie 949 zł.