Serwis wykorzystuje pliki cookies

które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Korzystanie z serwisu Hi-Fi.com.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Zrozumiałem

HFM

artykulyskrot3

Nowe przetworniki Ayona

AyonStratosAyon poinformował o wprowadzeniu dwóch przetworników c/a. Stealth oraz flagowy Stratos reprezentują trzecią generację cyfrowych urządzeń austriackiej firmy.
Stealth to połączenie DAC-a i przedwzmacniacza analogowego. Wyposażono go w sekcję cyfrową, przyjmującą również sygnał DSD przez potrójne wejście BNC i ethernetowe I2S. Osobne gniazdo I2S przeznaczono dla sygnału PCM oraz do podłączenia zewnętrznego napędu CD.


Stealth oferuje możliwość wybrania jednego z kilku filtrów cyfrowych. Ma aż trzy pary wejść analogowych (RCA) oraz wyjścia zbalansowane i niezbalansowane. Aby ułatwić współpracę z końcówką mocy, na tylnym panelu umieszczono przełączniki zmieniające wzmocnienie sygnału (High, Low). Stealth wraz z napędem CD-T zastępuje odtwarzacz CD-5s.
Drugi z nowych konwerterów – Stratos – to model flagowy. Podobnie jak Stealth, jest to przetwornik z przedwzmacniaczem. Wyposażono go we wszystkie funkcje tańszego DAC-a oraz całkowicie zbalansowany tor analogowy. Inne różnice to: nieco większa obudowa, dwie pary wejść analogowych RCA i jedna XLR, wyjście RCA do nagrywania oraz przełącznik zmieniający fazę absolutną sygnału. Sygnał analogowy do wzmacniacza wyprowadzają wyjścia zbalansowane i niezbalansowane.
Ayon podkreśla, że w nowych przetwornikach zastosowano podzespoły z bardzo wysokiej półki, krótką ścieżkę sygnałową, złocone ścieżki płytek i asynchroniczne wejście USB (PCM 24/192, DSD). Oba modele pracują bez globalnej pętli sprzężenia zwrotnego.
Nowe Ayony są już dostępne w Polsce. Stealth kosztuje 27900 zł, a Stratos – 41900 zł.