Serwis wykorzystuje pliki cookies

które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Korzystanie z serwisu Hi-Fi.com.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Zrozumiałem

HFM

artykulyskrot3

Octave HP 300 Mk2

OctaveHP300MK2W ofercie Octave pojawiła się ulepszona wersja przedwzmacniacza HP 300. Model z dopiskiem „Mk2” należy do nowej generacji urządzeń niemieckiej manufaktury, powstałych na bazie doświadczeń zebranych przy projekcie flagowego preampu Jubilee. Udało się obniżyć poziom szmów, dzięki czemu sygnał jest wzmacniany bardzo precyzyjnie i nie zabarwiany zbędnymi elementami. Pasmo przenoszenia rozciąga się od 1 Hz do 1,5 MHz (-3 dB). Zniekształcenia harmoniczne wynoszą 0,001 %/3 W. Producent podkreśla również, że ulepszoną trzysetkę cechuje niezwykle niska,

zwłaszcza jak na układ z lampami w torze, impedancja wyjściowa, dzięki której będzie ona w stanie wysterować znakomitą większość końcówek mocy, tak lampowych, jak i tranzystorowych. Wartość tego parametru dla złącz RCA wynosi 56 omów; dla XLR – 44 omy. Jednocześnie przedwzmacniacz jest bardzo łatwym obciążeniem dla źródła – impedancja wejściowa wynosi 100 kΩ. Podstawę zasilacza stanowi cichy transformator o małej upływności pola magnetycznego. Podobnie jak inne produkty niemieckiej wytwórni, HP 300 Mk2 został zaprojektowany tak, żeby pod kątem działania i funkcjonalności nie różnić się od najlepszych „bezobsługowych“ układów tranzystorowych.
Jako opcję za dopłatą przewidziano moduł gramofonowy MC. W sekcji liniowej zastosowano m.in. podwójne triody ECC82 i ECC88, a w phono – ECC81.
HP 300 Mk2 jest już dostępny w Polsce. Można kupić wersję w aluminium anodowanym na kolor srebrny lub czarny. Cenę ustalono na 16900 zł.