Serwis wykorzystuje pliki cookies

które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Korzystanie z serwisu Hi-Fi.com.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Zrozumiałem

HFM

artykulyskrot3

Thiel CS 1.7

ThielCS17Firma Thiel Audio wprowadza na rynek kolumny podłogowe o nazwie CS 1.7. Model dysponuje firmową technologią pełnej spójności czasowo-fazowej oraz precyzyjnie strojoną zwrotnicą pierwszego rzędu. Technologia zastosowana w projekcie CS 1.7 jest całkowitym novum, bazując w dużym stopniu na rozwiązaniach pochodzących z flagowego modelu CS 3.7. Przetwornik wysokotonowy, którego konstrukcja opiera się na rozwiązaniach zastosowanych w niezwykle popularnych kolumnach CS 1.6, został w dużym stopniu udoskonalony i zoptymalizowany.

Posiada on obecnie nową cewkę, nowy układ magnetyczny i przekonstruowaną aluminiową membranę, co spowodowało wzrost liniowości przetwarzania oraz obniżenie się poziomu zniekształceń. Aluminiowy przetwornik średnio-wysokotonowy o gwiaździstym kształcie membrany powstał w wyniku zastosowania najwyższej klasy pomiarów laserowych. Również i on posiada nowoopracowaną cewkę i układ magnetyczny, który pozwala przetwornikowi pracować niczym tłok w dużo szerszym zakresie częstotliwości. Zastosowanie zwrotnicy pierwszego rzędu jest typowe dla firmy Thiel, ponieważ pozwala na zachowanie spójności czasowo-fazowej, charakterystycznej dla wszystkich zestawów głośnikowych tego producenta. Ścianki tylna i boczne mają grubość 2,5 cm, natomiast masywny front liczy sobie aż 5 cm grubości. Maskownica, która montowana jest do obudowy za pomocą magnetycznych zaczepów, została zaprojektowana w taki sposób, aby wyeliminować jakiekolwiek dyfrakcje. CS 1.7 posiada na wyposażeniu regulowane kolce, jednakże dostępne są także opcjonalne aluminiowe nóżki poprawiające stabilność na każdym podłożu, co przekłada się automatycznie na uzyskanie wyższej jakości dźwięku. Głośniki Thiel CS 1.7 będą dostępne w Polsce już za tydzień. Ich cena nie została na razie ujawniona.

Źródło: Hi-Fi Club