HFM

artykulyskrot3

Mysłowice dobrze brzmiące

MyslowiceDobrzeBrzmiace„Mysłowice dobrze brzmiące” to pierwsza płyta kompilacyjna z najciekawszymi piosenkami zespołów z Mysłowic. Znajdują się na niej utwory mysłowickich zespołów, którzy aktualnie działają artystycznie i z powodzeniem prowadzą swoją karierę. To zarówno klasycy i uznane gwiazdy, coraz bardziej popularne zespoły średniego pokolenia, jak i całkowici debiutanci (bez płyt na koncie, ale z nagraniami na wysokim poziomie artystycznym). Obok znanych już piosenek, jest tu też kilka premier, a nawet utwory przygotowane specjalnie na ten album.
Płyta różnorodna stylistycznie pokazuje, że w Mysłowicach gra się nie tylko najbardziej kojarzoną z tym miastem „muzykę gitarową”, inspirowaną głównie brzmieniami z Wysp Brytyjskich.

Jest tu też pop, funk, rap i punk-rock. Nie brakuje psychodelii i folku. Artyści, których piosenki znajdują się na płycie to: Myslovitz, Holly Blue, Generał Stilwell, The Marians, Czary Mary Koszmary i Ćmy, Korbowód, Milcz Serce, Natalie Loves You, Menippe, Mofoplan, Fabilus Tenz, Starfak Acidbrother i Miss Polski.
Wyboru piosenek dokonał Marcin Babko, dziennikarz muzyczny, producent, wydawca i artysta audiosfery (dziś udziela się m.in. w grupach hipiersoniK i Frank Babko, w latach 90. współtworzył mysłowicką scenę psychodeliczną). Babko jest też autorem zamieszczonej w albumie subiektywnej historii muzycznej Mysłowic.
Płyta wydana jest w specjalnej oprawie graficznej autorstwa cenionej artystki intermedialnej Marty Frank. Album zawiera gadżet: dołączona kostka gitarowa przypomina, z jaką muzyką wciąż kojarzone jest to miasto, ale też, że „grać każdy może”.


TRACKLISTA:
01. CZARY MARY KOSZMARY I ĆMY – Finko
02. MYSLOVITZ - Koniec lata
03. THE MARIANS - Wściekłe psy
04. FABILUS TENZ - Słodki oddech
05. HOLLY BLUE - Watch or Play
06. MILCZ SERCE – Wielki Błękit
07. NATALIE LOVES YOU - The Oak
08. GENERAŁ STILWELL - Lawina ziemna w Manizales
09. KORBOWÓD – Outside
10. MOFOPLAN – Plastelina
11. MISS POLSKI - Lewy amant
12. STARFAK ACIDBROTHER - Likantropia i trans
13. MENIPPE - Homo Domini

Wkrótce rusza niemal dwumiesięczna trasa, wspólna trasa koncertowa mysłowickich zespołów Holly Blue i Czary Mary Koszmary i Ćmy. Obejmie kluby muzyczne w całej Polsce, dotrze również do Anglii. Trasa odbędzie się pod hasłem „Mysłowice dobrze brzmiące” - to zarówno hasło promocyjne miasta Mysłowice, jak i tytuł płyty kompilacyjnej z najciekawszymi piosenkami zespołów rockowych z Mysłowic. Oba zespoły na tej płycie są oczywiście obecne. To niejedyne ich sukcesy.

Holly Blue to wschodząca gwiazda polskiej sceny pop-rockowej. Zespół łączy artystyczną ambicję z dużym potencjałem komercyjnym. Teledyski do ich piosenek w internecie zobaczyło już ponad 150 tysięcy osób. Debiutancka płyta „First Flight" potwierdziła wiązane z zespołem nadzieje. Na płycie znalazło się 9 premierowych utworów autorskich i cover przeboju "'74-'75" The Connells. Całość jest anglojęzyczna. Mecenat nad płytą objął Prezydent Miasta Mysłowice. Koncertowa prapremiera płyty odbyła się 23 listopada 2012 na Europejskich Targach Muzycznych w Warszawie. Grudzień 2012 to m.in. wspólne koncerty z Selah Sue (oficjalny support na polskiej trasie belgijskiej gwiazdy pop). Rok 2013 to koncerty w całym kraju, w tym finał festiwalu Sopot TOPtrendy.

Czary Mary Koszmary i Ćmy nie nagrały jeszcze płyty, a już uchodzą za jeden z najciekawszych polskich zespołów „bez kontraktu”. Właśnie pracują nad debiutanckim albumem. Ich utwory ukazały się na dwóch częściach prestiżowej kompilacji „Sealesia”, grupującej interesujących młodych artystów Woj. Śląskiego.

Na koncertach w Machesterze i Londynie mysłowiczanie wystąpią u boku Patrycji Markowskiej.
- Bardzo się cieszymy, że udało się zorganizować te trasę. Włożyliśmy w jej organizację mnóstwo energii i mamy nadzieję, że wróci ona do nas na koncertach. Fajnie, że uda się też zagrać w Wielkiej Brytanii u boku tak znanej wokalistki jak Patrycja Markowska. Już nie możemy się doczekać – mówi Sonia, wokalistka Holly Blue.

Mecenasem trasy koncertowej jest miasto Mysłowice, wydawca płyty „Mysłowice dobrze brzmiące”.

- Chcemy bardzo podziękować władzom naszego miasta za wsparcie. Dzięki nim możemy pojechać w trasę i pokazać się szerszej publiczności nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Jest to dla nas bardzo ekscytujące doświadczenie, które daje ogromne możliwości i napędza do dalszego działania – dodaje Carlos, założyciel grupy Czary Mary Koszmary i Ćmy i basista Holly Blue.


Potwierdzone koncerty:
11.10 2013 – Katowice – Klawiatura
19.10.2013 - Oświęcim – U Bazyla
25.10.2013 - Śrem - Kosmos
26.10.2013 - Grodzisk Wielkopolski - CKR Masarnia
27.10. 2013 - Wrocław - Puzzle
14.11.2013 - Łódź - Scenografia
16.11.2013 - Sosnowiec – Pod Spodem
23.11.2013 - Manchester - The Roadhouse
24.11.2013 - Londyn - O2 Academy Islington N1 Centre

Źródło: Falami