HFM

artykulyskrot3

Nowy album grupy Babyshambles

Babyshambles„Sequel To The Prequel” ukaże się 2 września 2013a już niebawem będzie można usłyszeć pierwszy promujący ją singiel „Nothing Comes To Nothing”. Album został nagrany w paryskim studiu Question Du Son, a nad jego post-produkcją w studiu The Bunker w Londynie czuwał Stephen Street – producent i wieloletni współpracownik zespołu. Na tym pełnym chwytliwych refrenów i niepozbawionym humoru nowym albumie Babyshambles usłyszymy jedne z najlepszych tekstów, jakie muzycy dotychczas stworzyli – znajdziemy tu zarówno czułe, liryczne kompozycje, jak i czysto przekomiczne kawałki. Pod względem muzycznym album już został okrzyknięty najbardziej dojrzałym i wielowymiarowym osiągnięciem w historii grupy.

„Nie chciałem, żeby ta płyta była zrobiona na odpie*dol się. Zależało mi na tym, żeby naprawdę się przyłożyć i zrobić coś świetnego. To nie jest powrót Babyshambles – my nigdy nigdzie nie odeszliśmy”, powiedział Peter Doherty w wywiadzie udzielonym magazynowi „NME” w zeszłym tygodniu. Zapytany o swoją pierwszą reakcję po usłyszeniu ostatecznej wersji singla „Nothing Comes To Nothing”, Peter przyznał: „Właściwie to się rozpłakałem”.


Sequel To The Prequel – lista utworów:

1. Fireman

2. Nothing Comes To Nothing

3. New Pair

4. Farmer’s Daughter

5. Fall From Grace

6. Maybeline

7. Sequel To The Prequel

8. Dr. No

9. Penguins

10. Picture Me In A Hospital

11. Seven Shades Of Nothing

12. Minefield

Zespół Babyshambles zapowiedział również obejmującą 20 występów trasę koncertową po Wielkiej Brytanii, która rozpocznie się 4 września w Glasgow i zakończy 21 października 2013 r. w Bournemouth. W sobotę, 14 września, zespół wystąpi w Brixton Academy.