HFM

artykulyskrot3

Łączówka Red Eye Ultimate

21Obok przewodów głośnikowych w katalogu KBL Sound pojawiła się łączówka Red Eye Ultimate. Do jej produkcji stosowane są przewody z czystego srebra o bardzo długich kryształach.

Do Łączówka Red Eye Ultimate wytwarzana jest na bazie srebrnych przewodników, w których długości pojedynczych kryształów dochodzą do kilkuset metrów. Tak długie ziarna uzyskuje się w procesie OCC (Ohno Continous Casting). Dodatkowo, srebro jest sztucznie postarzane w celu dalszego porządkowania struktury cząsteczkowej. W tego rodzaju przewodniku sygnał nie napotyka barier międzycząsteczkowych lub też napotyka ich nieporównanie mniej niż w konwencjonalnych przewodnikach. Do izolacji wykorzystuje się powietrze i spieniony teflon – oba materiały charakteryzują się bardzo niską stałą dielektryczną, co sprawia, że nie magazynują i nie oddają energii sygnału w niekontrolowany sposób. Łączówki KBL Sound są też na kilka sposobów ekranowane i zabezpieczone przed rezonansami zewnętrznymi i własnymi. Do konfekcji wykorzystuje się wtyki WBT Nextgen 0110Ag, jednak nie w wersji standardowej, ale produkowanej na zamówienie Mundorfa.

Niemiecka firma zmieniła skład elementów stykowych tego konektora, dodając do czystego srebra 1 % złota. KBL Sound podkreśla, że po serii testów odsłuchowych okazało się, że wtyki Mundorfa są wręcz stworzone dla modelu Red Eye; bynajmniej nie tylko dlatego, że wyróżniają się czerwonym kolorem. W tej odsłonie łączówka ma brzmieć jeszcze szlachetniej i lepiej pokazywać trójwymiarowość sceny. Niezależnie od tych zmian, wszystkie obecnie wytwarzane modele KBL Sound są poddawane dokładnej inspekcji, a następnie wygrzewane. Oznacza to, że do odbiorcy trafiają gotowe do użytkowania i po krótkotrwałej adaptacji prezentują pełnię swoich możliwości. Sygnałowy Red Eye Ultimate występuje także w postaci cyfrowej łączówki o impedancji 75 omów oraz jako przewód phono, zakończony z jednej strony wtykami RCA, a od strony ramienia 5-pinowym DIN-em albo RCA. Standardowo oferowane długości to 1 m i 1,5 m. Inne odcinki są dostępne na zamówienie.

Cena pozostaje bez zmian w stosunku do poprzedniej edycji. Za metrową łączówkę zapłacimy 7400 zł.