HFM

artykulyskrot3

Sennheiser HD 630VB

18Sennheiser opracował nowe słuchawki zamknięte. Ideą przyświecającą powstaniu HD 630VB było połączenie bardzo dobrej izolacji od hałasów zewnętrznych z dźwiękiem wysokiej jakości.

Jako pierwsze zamknięte słuchawki audiofilskie Sennheisera, HD 630VB mają zapewniać przestrzenny, bogaty w szczegóły dźwięk, a jednocześnie skutecznie izolować słuchacza od zakłóceń. Redukcja szumów jest całkowicie pasywna. Służy jej tylko konstrukcja muszli, a w torze sygnałowym nie znajdują się żadne aktywne układy filtrujące. Centralnym elementem słuchawek jest specjalnie dla nich opracowany przetwornik dynamiczny o wysokiej sprawności, z cewką nawiniętą drutem aluminiowym. Zapewnia szerokie pasmo przenoszenia oraz ciśnienia akustyczne rzędu 100 dB, co w zupełności wystarcza do uzyskania odpowiedniej dynamiki. HD 630VB wyposażono też w pokrętło, którym można regulować natężenie niskich tonów. Impedancja słuchawek to 23 omy, dzięki czemu nadają się do współpracy z urządzeniami przenośnymi. Przewożenie ułatwia składana konstrukcja oraz zastosowanie lekkich materiałów.

Do wykonania muszli, pałąka oraz elementów przesuwnych użyto stopu na bazie aluminium. Dzięki temu słuchawki są lekkie i trwałe. Poduszki są wymienne, a sama czynność bardzo łatwa. Na prawym nauszniku znajduje się moduł kontrolny. Do podłączenia mikrofonu wykorzystano wysokiej jakości przewód z miedzi beztlenowej. W wygodny sposób można sterować odtwarzaniem muzyki, a także prowadzić rozmowy telefoniczne. Słuchawki są starannie wykonane i komfortowe w użytkowaniu. Regulowany pałąk umożliwia dostosowanie pozycji muszli do głowy, a delikatne poduszki sprzyjają długim odsłuchom. Sennheisery HD 630VB trafią do sprzedaży na przełomie lipca i sierpnia.

Cenę ustalono na 2189 zł.

Komentarze  

0 #1 Marcinaa 2015-07-24 12:03
Już niewiele tańsze od Audeze... ciekawe co będzie dalej :D
Cytować | Zgłoś administratorowi