Serwis wykorzystuje pliki cookies

które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Korzystanie z serwisu Hi-Fi.com.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Zrozumiałem

HFM

artykulyskrot3

Soul Note SA300

news042015004W Polsce jest już dostępny podstawowy wzmacniacz Soul Note. SA300 jest stylistycznie dopasowany do pozostałych urządzeń japońskiej marki.

Bazowy Soul Note został wyposażony w funkcje, których nie znajdziemy w droższych modelach. Chodzi o bezprzewodowy moduł Bluetooth 4.0 z AptX, dzięki któremu wzmacniacz odbierze sygnał przesłany do niego z dowolnego urządzenia obsługującego Blue- tooth. Jest też wejście USB typu B, współpracujące z wbudowanym przetwornikiem c/a. Układ przystosowano do pracy z plikami wysokiej rozdzielczości (próbkowanie do 384 kHz). Miłośnicy analogu mogą natomiast skorzystać z przedwzmacniacza korekcyjnego. Dzięki bogatemu wyposażeniu SA300 będzie poprawnie współpracował ze źródłami cyfrowymi, analogowymi, a na deser obsłuży także transmisję bezprzewodową. Nominalną moc producent określa na 2 x 50 W/8 Ω. Co warte podkreślenia, urządzenie podwaja ją przy spadku impedancji obciążenia o połowę. To powinno wystarczyć do wysterowania większości kolumn w zbliżonej, a nawet sporo wyższej cenie. Układ nie został objęty globalną pętlą sprzężenia zwrotnego. Jest to tradycyjna cecha wszystkich produktów Soul Note’a. W wyposażeniu znajdują się specjalne kolce antywibracyjne, efektywnie izolujące wzmacniacz od drgań podłoża i korzystnie wpływające na jego dźwięk. SA300 trafił do polskich sklepów w marcu 2015.

 

Dystrybutor ustalił cenę na 6200 zł.