HFM

artykulyskrot3

Thorens TD 203

news hfm012015003Katalog Thorensa wzbogacił się o nowy gramofon w przystępnej cenie. TD 203 dołączył do oferowanych dotychczas modeli TD 206, TD 209 i TD 309.

Thorens kieruje swój najnowszy model do klientów ceniących dobry dźwięk i stylowe wzornictwo. TD 203 jest dopracowanym, a jednocześnie niedrogim gramofonem, wyposażonym we wkładkę, ramię, a nawet pokrywę chroniącą przed kurzem. Dzięki praktycznemu systemowi pakowania jest gotowy do pracy zaraz po wyjęciu z pudełka. Podobnie jak pozostałe modele Thorensa, TD 203 został zaprojektowany w Niemczech. Zastosowano napęd paskowy i silnik prądu stałego. Jego drgania tłumią gumowe absorbery, izolu- jące od płyty nośnej. Napięcie paska można w razie potrzeby wyregulować. Talerz waży 800 g i obraca się na łożysku z brązu. Dostępne są dwie prędkości: 33, 3 i 45 RPM.

Do precyzyjnej regulacji prędkości obrotowej służy pokrętło. TD 203 jest ustawiony fabrycz- nie, jednak obeznani użytkownicy mają szansę wykonać bardziej zaawansowane ustawienia samodzielnie. Można ustawić antyskating oraz VTA. Gramofon jest dostarczany z 9-calowym ramieniem TP 82. Model ten ma konstrukcję jednoosiową i jest łożyskowany z wykorzystaniem pięciu mikrokulek. Taka konstrukcja pozwala na swobodny ruch, bez tarcia w płasz- czyznach poziomej i pionowej, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej sta- bilności. W zestawie znajduje się także fabrycznie zainstalowana wkładka MM TPU 257. Kiedy zajdzie potrzeba, można ją w kilka minut wymienić. Dołączono również kątomierz, pomocny w wyrównywaniu wkładki, oraz przyrząd pomiarowy do ustawienia kąta śledzenia. Jest też 4-mm pokrywa ochronna, wykonana z wytrzymałego, przezroczystego Perspeksu.

Thorens TD 203 jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: czerwonej, czarnej oraz białej; wszystkie w błyszczącym wykończeniu. Dystrybutor ustalił cenę na 3099 zł.