HFM

Harman HKTS5

HarmanHKTS5W katalogu Harmana pojawił się budżetowy zestaw głośników do kina domowego. HKTS5 to propozycja dla osób, którym zależy na dźwięku dookólnym, ale niekoniecznie takim, który kruszy mury i uprzykrza życie sąsiadom.
Zestaw HKTS5 to klasyczny układ 5.1. Składa się z czterech satelitek, głośnika centralnego i aktywnego subwoofera HKTS 160SUB. Satelity są konstrukcjami dwudrożnymi, wyposażonymi w 12-mm kopułkę wysokotonową i 75-mm przetwornik nisko-średniotonowy. W głośniku centralnym pracuje tweeter 19 mm, umieszczony między dwoma 75-mm stożkami. Do prawidłowego wysterowania głośników zalecane są wzmacniacze o mocy 10-80 W na kanał.


Pasmo niskich częstotliwości uzupełnia aktywny subwoofer 160SUB. Wyposażono go we wzmacniacz o mocy 60 W RMS i 20-cm głośnik. Można płynnie regulować natężenie sygnału i częstotliwość podziału (50-150 Hz).
Obudowy są niewielkie i przystosowane do powieszenia na ścianie. W komplecie znajdują się nawet uchwyty. Wszystko po to, żeby nagłośnienie jak najłatwiej wtopić w wystrój pokoju i cieszyć się dobrym dźwiękiem, nie narażając na estetyczny kompromis. Poza uchwytami nabywca otrzymuje niewielkie podstawki, przeznaczone do ustawienia głośników na półce oraz okablowanie głośnikowe i przewód LFE do subwoofera.
Harman HKTS5 w październiku wchodzi do sprzedaży w Polsce. Zestaw jest naprawdę budżetowy i kosztuje tylko 1699 zł.