HFM

artykulyskrot3

Cambridge Audio Minx Air

CambridgeAudioMinxAir100Minx Air to rewolucyjny system bezprzewodowy, odtwarzający każdą muzykę, niezależnie od tego, skąd pochodzi – ze smartfona, z tabletu lub z komputera. Kompaktowe, bezprzewodowe systemy głośnikowe mają często ciekawą stylistykę i są wygodne w użyciu, nie zapewniają jednak dźwięku odpowiedniej jakości. Minx Air zmienia to, łącząc wieloletnie doświadczenie firmy Cambridge Audio w dziedzinie wzmacniania sygnału, obróbki sygnału cyfrowego i umiejętności budowania kolumn głośnikowych z najnowszą technologią bezprzewodowej transmisji sygnału audio.


Na co się to przekłada? Smartfon może leżeć w kieszeni lub możemy korzystać z tabletu, a w tym czasie ulubione utwory będą wypełniać pomieszczenie ze zdumiewającą jakością dźwięku. Minx Air wyposażony jest w technologię AirPlay firmy Apple ułatwiającą bezprzewodową transmisję sygnału z iPhone’a, iPada i programu iTunes. Minx Air oferuje również technologię Bluetooth i dostęp do radia internetowego. Oznacza to, że zarówno muzykę z plików, jak tysiące internetowych stacji radiowych z całego świata możesz przesyłać bezprzewodowo i słuchać jej ze zdumiewająco wysoką jakością.
Większość małych, bezprzewodowych systemów głośnikowych zapewnia jedynie głośny dźwięk niskiej jakości. Z kolei potężne wzmacniacze cyfrowe umożliwiają systemowi Minx Air dostarczanie ogromnej mocy i dźwięku wysokiej klasy z małej, zgrabnej konstrukcji. Przetwarzanie sygnału cyfrowego za pomocą zaawansowanej technologii, opracowanej dla produkcji muzycznych i filmowych, pozwoliło uzyskać wyjątkowe brzmienie, teraz możliwe do uzyskania nawet z tak kompaktowej obudowy, jak w Minx Air. Konwertery cyfrowo-analogowe pozwalają na wydobycie maksimum szczegółów z cyfrowych plików jeszcze przed ich przetworzeniem na sygnał analogowy. Opatentowane przetworniki BMR (Balanced Mode Radiator) zapewniają szeroki, lepiej wypełniający pomieszczenie dźwięk, niż podobnej wielkości tradycyjne głośniki. Normalne przetworniki głośnikowe – jakie można znaleźć w innych systemach bezprzewodowych – generują dźwięk poruszając się w przód i w tył. Przetwornik BMR działa na zupełnie innej zasadzie, dając znacznie lepszy dźwięk niż z tradycyjnych głośników o tej średnicy. Minx Air wyposażono w najlepszą w swojej klasie konstrukcję, wykonaną z jednego kawałka utwardzanego plastiku, specjalnie zaprojektowanego w celu wyeliminowania drgań. Minx Air 100 wypełni pomieszczenie mocą stuwatowego, cyfrowego wzmacniacza, za pomocą dwóch czterocalowych głośników BMR. Z kolei Minx Air 200 powali niewiarygodną mocą dwustuwatowego, cyfrowego wzmacniacza, napędzającego dwa bliźniacze przetworniki głośnikowe o średnicy 2,2 cala każdy, połączone z subwooferem o średnicy 6,5 cala.
Sterowanie Minxem Air jest wyjątkowo łatwe, a to dzięki pilotowi zdalnego sterowania lub bezpłatnej aplikacji Minx Air, dostępnej na urządzenia firmy Apple oraz z systemem Android. Jeśli grasz w gry lub oglądasz filmy na laptopie, telefonie lub tablecie, wiesz dobrze, jak kiepski może być towarzyszący im dźwięk. Teraz można przesłać dźwięk do Minx Air i słyszeć wszystkie uderzenia, zderzenia i efekty ze zdumiewającą szczegółowością. Minx Air umożliwia odtwarzanie muzyki z radia internetowego oraz źródeł Airplay i Bluetooth. Posiada nawet wejście analogowe – RCA oraz mini-jack 3,5 mm. Pozwala to podłączać poprawiać dźwięk z zewnętrznych źródeł, takich jak telewizory. Minx Air 100 będzie kosztował w Polsce 1690 zł, a Minx Air 200 - 2090 zł.

Źródło: Audio Center